Bio Cilt Uzmanı

Leke Kremi

Biolog birden çok özelliğiyle tek kremle cildinde eşsiz bir deneyim sağlar

CİLT LEKELERİN İÇİN ÖNERİLER

Sağlıklı cilt bariyeri oluşturabilmek için atılması gereken ilk adım, uygulanması gereken bakımların cilde tam olarak nüfuz edebilmesini sağlamak amacıyla cilt temizliğinin sağlanmasıdır. Cildin; fazla yağ, makyaj ve kirden tam anlamıyla arındırılması ve nem dengesine yeniden kavuşması gerekir.

Daha güçlü cilt bariyeri oluşturmanın en önemli adımını nemlendirme işlemi oluşturur. Aynı sefa, papatya, meyan kökü ekstresi gibi bitkiler içeren nemlendiriciler cilde yoğun nem ve parlaklık verir.

Cilt bariyerini koruma, cildi istenmeyen çevresel etkenlere karşı korumak olarak tanımlanabilir. Ultraviyole ışınları güneş kaynaklı cilt leke görünümlerine sebep olabilir. Kullandığınız kremlerin en az 15 spf koruması olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bazı nemlendiricilerde bulunan antioksidan bileşenler ve güneş koruma filtreleri cildin korunmasına yardımcı olur.

1

NEMLENDİRİR

İçerisindeki doğal bitki yağları ve eşsiz formülüyle cildinin ihtiyacı olan nemi sağlar. Tüm cilt tipleri için mükemmel bir nemlendiricidir.

2

BESLER

Zengin vitaminli içeriği ile sağlıklı ve parlak bir cilt görünümüne katkı sağlar.

3

LEKE KARŞITI CİLT BAKIMI

Beyazlatıcı bitki içerikleri sayesinde cildinde daha berrak bir görünüm sağlar. Lekelere karşı kalıcı çözüm sunar.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN ÖNERİLER

“Işıltılı ve genç görünümlü bir cilde sahip olabilmek için cilt bariyerinin iyi korunması ve güçlü olması gerekir. Peki, cilt için hayati önem taşıyan cilt bariyeri nedir? Fiziksel bariyer olarak da tanımlanabilen cilt bariyeri, protein açısından zengin hücreler ve yağ dokusundan meydana gelir. Bu dokuda meydana gelen en ufak değişiklikler cilt bariyerinde zayıflamalara neden olabilir.

İlk Adım: Temizlik

Sağlıklı cilt bariyeri oluşturabilmek için atılması gereken ilk adım, uygulanması gereken bakımların cilde tam olarak nüfuz edebilmesini sağlamak amacıyla cilt temizliğinin sağlanmasıdır. Cildin; fazla yağ, makyaj ve kirden tam anlamıyla arındırılması ve nem dengesine yeniden kavuşması gerekir.

İkinci Adım: Nemlendirme

Zayıflamış bir cilt bariyeri, sağlıksız bir cilt görünümüne neden olabilir. Sağlıklı bir cilt bariyeri ise yumuşak ve taze bir cilt görünümü sağlar. Daha güçlü cilt bariyeri oluşturmanın ikinci adımını nemlendirme işlemi oluşturur. Temizlenen cildin nemle dolmasını sağlayan bitki bazlı nemlendiriciler, cildin ihtiyaç duyduğu nemi sağlar. Kuru ciltler, çok kuru ve hassas ciltler, karma ciltler, normal ciltler için uygun bir nemlendirici bulmak mümkündür. Nemlendiricinizin içerisinde mutlaka bitkisel içerikler kullanılmalıdır. Aynı sefa, papatya, meyan kökü ekstresi gibi bitkiler içeren nemlendiriciler cilde yoğun nem ve parlaklık verir.

Üçüncü Adım: Korumak

Cilt bakım rutininin en önemli adımı korumaktır. Cilt bariyerini koruma, cildi istenmeyen ultraviyole ışınlarına ve çevresel etkenlere karşı korumak olarak tanımlanabilir. Ultraviyole ışınları güneş kaynaklı cilt leke görünümlerine sebep olabilir. Kullandığınız kremlerin en az 15 spf koruması olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bazı nemlendircilerde bulunan antioksidan bileşenler ve güneş koruma filtreleri cildin korunmasına yardımcı olur.

Günde en az 2 litre su için: Günde en az 2 litre su içmek hem sindirim sisteminiz için çok faydalıdır hem de cildin nem kazanması, kurumaması için gereklidir.Her cildin neme ihtiyacı vardır: Yüzünüzü ılık suyla yıkamayı tercih edin, yıkadıktan sonra cilt yapınıza ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanın.

Stresten uzak durun: Stres sadece cilt için değil tüm vücut sağlığı için kötüdür. Mutlu olun; yüz ifadeniz, gözünüzdeki ışık ve cildiniz çok daha güzel olacaktır.

Düzenli uyuyun: Uyku sırasında tüm organlarımız gibi cildimiz de dinlenir ve yenilenir, yeniden enerji kazanır. Günde en azından 6-7 saat uyuyun.

Cildin saatleri: Cildinizi mutlaka 23.00 öncesinde temizlemiş olun. Saat 00.00 ve 03.00 saatleri arasında kaliteli bir uyku uyumuş olun.

"Boyutu küçük gibi görünsede kullanımı uzun süre gidiyor. İlk günler yüzümün fazla neme
ihtiyacı vardı biraz fazla kullandım. Yüzüm kreme alışınca küçük bir uygukama ile nemi hemen hissediyorsunuz. Çok memnun kaldım kullanmaya devam edeceğim."

Pınar Y.

"Cilt lekelerinde düzenli kullanımda kısa sürede fayda gördüm.
Nemlendirici olarak da çok çok beğendim."

Hilal A

"Ürün hem kaliteli hem uygun ve
düzenli kullanımda harika sonuçlar veriyor"

Sevgül S