Daha Sağlıklı Bir Cilt İçin Cilt Detoksu

CİLT DETOKSU

Gün boyunca cilt dokusunu bozarak sivilce ve akne oluşumuna sebep olan  birçok faktörler karşı karşıya kalsakta cildinizi arındırmak ve tüm bu etkilerden korumak için en güçlü silahınız: beslenme alışkanlığınız.

Çalışma temposu ve zamansızlık çağımızın olduğu gibi cildimizin ve güzelliğimizin de en büyük sorunu. Günlük rutinin temposuna ayak uydurmaya çalışırken paketlenmiş rafine gıdalar beslenmemiz için harika alternatifler gibi karşımızda duruyor. Çoğu kez zamansızlıktan dert yanıp, cildimizi mahveden bu gıdaları mantığa bürüsekte  sıkı,ışıltılı ve sivilcesiz bir cildin formulü doğal yiyeceklerde.

Kusursuz bir cilt için buzdolaplarını gözden geçirmeye ne dersiniz ?

Koyu yeşiller ailesinden olan ; ıspanak, brokoli, kereviz, maydonoz ve salatalık en büyük yardımcılarınız. Yüksek doz antioksidan etkisiyle yaşlanmayı geciktiren  ve cilt üzerinde çevresel faktörlerin etkisini azaltan bu sebzeler E vitamini içeriğiyle cildin oksijenle kavuşmasını sağlıyor.

Antioksidan Etki !

Güneşe karşı oluşturdukları direnç ile antioksidan deposuna dönüşen kırmızı orman meyveleri cilt dostu ! Antioksidan oranı yüksek gıdaların cilt üzerindeki en büyük etkisi ; ciltte yarattıkları derinlemesine arınış. Temizlenen bir cilt deneyimiyle sivilceleriniz ve akneler sadece ergenlik döneminizdeki korkulu rüyalar olarak kalacak

Stres Karşıtı Probiyotikler !

Sanılanın aksine sadece sindirim sisteminin değil, cildinde en büyük kurtarıcısı ! Stres faktörüyle değişen sebum dengesini  kontrol altına alan probiyotikler, cilt altı iltihaplanmasını engelleyerek sivilce ve akne oluşumunu durduruyor. Ana öğünlerinize yogurt ve kefir eklerken, bitter çikolata harika bir kaçamak olacak gibi…

Turuncu Enerji!

Vücutta provitamin olarak depolanan ve gerektiğinde A vitaminine dönüşen Beta karoten cildin onarımında ve yenilenmesinde oldukça etkili. Sivilcelenme karşıtı olan yapısıyla dikkat çeken beta karoten sarıdan turuncuya geçiş yapan tüm sebze ve meyvelerde bulunuyor. Havuç, balkabağı, kayısı, domates bunlardan sadece birkaçı.

Yeşil Döngü !

Doğanın en ikonikleri, yeşiller ; ıspanak, brokoli, kereviz, maydonoz ve salatalık sivilce ve aknelerden arınmış kusursuz bir cilt için en büyük yardımcılarınız.Yüksek doz antioksidan etkisiyle yaşlanmayı geçciktiren  ve cilt üzerinde çevresel faktörlerin etkisini azaltan bu sebzeler E vitamini içeriğiyle cildin oksijenle kavuşmasını sağlıyor.

Beslenme düzeninizde gerçekleştireceğiniz  devrimi, Dermokozmetik ürün alternatifleriyle öne çıkan Biolog ile tamamlayabilirsiniz.