Lekeleri Önlemek için Yapılması Gereken Basit ama Önemli Adımlar!

Güneş lekelerinden sürekli şikayet ederiz. Cildimizin görüntüsü hem fiziksel hem ruhsal olarak bizi etkiler. Hadi gelin hayatımızın rutinine dahil edeceğimiz alışkanlıklar ile lekelere veda edelim!

-Güneş kremsiz dışarı çıkma! Sadece yaz ayları değil, her mevsim güneş kremini sürmeyi, gün içinde tazelemeyi unutma.

-Güneş ile ya da solaryum ile bronzlaşmaya çalışılırken ciltte kontrolsüz şekilde yanıtlar oluşabilir, dikkat etmeyi unutma.

-Güneşlenirken, oluşabilecek güçlü lekelerin sebepleri olan ıslak mendil, tüy sarartıcı krem, deodorant, parfüm gibi ürünleri kullanma.

-Yüz, bikini bölgesi, koltuk altı gibi derinin ince olduğu bölgelerde uygulanan lazer, ağda, epilasyon gibi işlemlerin ardından hemen güneşe çıkma. Cildinin en hassas olduğu zamanlar olduğunu unutma.

-Cilt bakımı, peeling gibi işlemlerin ardından güneş kremini sürmeyi ihmal etme. Gerekmedikçe güneşin çok dik olduğu saatlerde bu işlemlerin ardından dışarı çıkma.

-El, yüz ve dekolte bölgeleri cildinin en hassas bölgeleridir. Güneş kremi ve nemlendirici sürerek hem kurumayı hem lekelenmeyi önleyebileceğini unutma, lekeler için leke kremi kullanabilirsiniz fakat cilt kanseri olma riskini azaltmak için bitkisel içerikli olması önemli.

-Sivilce ve akne izleri için uygulanan tedavilerin güvenilirliği sorgula. İzlerin kalıcı lekelere dönmemesi için biraz daha dikkat et.

-Hamilelik lekelerini hepimiz biliyoruz. Hormonal değişimler lekelenmelere yol açabilir. Güneşten korunmayı unutma. Var olan lekeler için ise Biolog Leke Kremini haftada iki kere cilt bakım rutinine dahil edebilirsin. Tek ton cilt için devamlı şekilde uygulayacağın maske desteği ile güneşin cildinde yaratmış olduğu renk dengesizliklerini ve lekeleri en aza indirebilir